Case study: Omanäoline vintage mööbel valgusküllases kontorikompleksis

Selles kaunis, avaras ja suurte ruuduliste akendega kontorite kompleksis on vintage mööblit ning palju taaskasutust. Saime võimaluse selles porjektis kaasa lüüa ja terve selle kontori ulatuses mööblit renoveerida ning värskendada. Omamoodi väljakutseks oli selle kõige toimetamine kohapeal, kuid samas see ka lihtsustas tööde kulgemist.
Tartus Aparaaditehase läheduses asuvad renditavad kontori pinnad Le Garage nimelises kompleksis, kus on mõnusalt kreatiivne, skandinaavialik ja industriaalne meeleolu, ruumid on sisustatud kasutades imelisi leide taaskasutusest.
Tellija sooviks oli, et mööbel puhastataks, lihvitaks ja viimistletaks nii, et säiliks võimalikult autente välimus - nii ka tegime ning tulemus oli seda väärt. Tuhmunud tiikpuu puidust pinnad omandasid ilusa siidja läike peale väikest lihvi ja mööblivahaga poleerimist. Enamus mööblist oligi selline mid-century ajastust Skandinaavia klassika, mida iseloomustab palju tiikpuu puitu ning sihvakas vorm.

Tiikpuust raamaturiiul sai värske välimuse ning Cesca tüüpi kööginurga toolid samuti puhastatud katted ning mööblivaha läike.

Renoveerimine oli võimalik teostada kohapeal, see oli ka kliendi jaoks ülimugav ja lihtne võimalus, polnud tarvis lisatransporti ja tassimist, kuna mööblit oli omajagu (ca. 40 eset), siis saime tööd lõpetatud umbes kuu jooksul. 


Stiilne klassika - tiikpuu raamiga vintage samet diivani puiduosa sai samuti viimistluse mööblivahaga, mis aitas ühtlustada kriimud ning kahjustused.


Pehme mööbli puhul õnnestus meil samuti enamus plekke eemaldada, kuid alati jääb võimalus, et see ei õnnestu nii lihtsalt. Sel juhul on võimalik vana polster uue kangaga üle katta, kuid samas on ka vana kanga säilitamine ilus ka siis, kui plekid pole häirivad ja asjale jääb külge see ajastute kihilisus. Autentne viimistlus ning materjal on kordumatud ja see toob igale sisekujundusele isikupärasust juurde.


Vana mööbli puhul on kasutatud tihti väärispuitu, mida tasub igal juhul säilitada ja viimistleda sobivate vahenditega, et tuua esile puidu ilu ning mööblieseme huvitav vorm. 


Graafilised pildikesed on kaunilt kombineeritud vintage keraamika ja klaasist kausside-vaasidega, mis põimuvad omavahel omanäoliseks tervikuks.


Modernsemat hõngu on lisatud Ikea aksessuaaride ning taimedega. Kõrged laed ning hea valgustatus toovad kogu sisustuse imeliselt esile.


Antud kontor sai väärika mööbli ja eheda sisekujunduse, mis kindlasti toetab ka seal töötavate inimeste tegemisi, pakub meeldivat ning loomingulisemat töökeskkonda. Loodame, et aina rohkem ettevõtteid hakkab pooldma ka taaskasutust ning soovima oma ettevõttesse luua just sellist isikupärast ja huvitavat interjööri. 
Kui Sinul on ka mõni selline erilahendust/kohapeal toimetamist nõudev projekt, siis ära kõhkle meiega ühendust võtmast ja kutsu meid külla või küsi pakkumist - räägi meile oma soovidest ja leiame koos sobiva lahenduse.
Kirjuta meile mooblistuudio@gmail.com või helista +372 5800 4316
Eelmine
Eri stiilide sobitamine interjööris
Järgmine
5 ideed skandinaavia stiilis kodu värskendamiseks

Vastused puuduvad

Email again: